Uzmanlardan sigara bırakmak için tavsiyeler

0
2061

Uzmanlardan sigara bırakmak için tavsiyeler

Sigara artık sizin de başınızı derde sokmaya başladıysa ve bırakmak için uzman tavsiyelerine ihtiyaç duyuyorsanız, bu konuda uzmanlaşmış pek çok insan ile karşılaşmanız mümkün. Sigara bırakmanın pek çok farklı yolları ve yöntemleri ile çeşitli anlatımları okuyacak ya da videolardan bu süreçleri izleyebileceksiniz.
Sigarayı neden bırakmak istediğiniz ile ilgili pek çok fikriniz olduğuna eminiz, bu kadar fikriniz olmasına rağmen sigarayı bırakamadığınızı da biliyoruz. Çünkü sigarayı bırakmak için çok güçlü nedenlerimiz olsa dahi sigarayı bıraktığımız andan itibaren ne yapacağımızı bilmemenin vermiş olduğu şaşkınlıkla davranışlarımızı kontrol edemeyerek yeniden sigara tüketimine başlıyoruz.
Çok kararlı bir şekilde akşam yatmadan önce sigarayı bırakan kullanıcılarımız sabah kalktıklarında ne yapacaklarınız şaşırıyorlar. Çünkü her sabah kalkar kalkmaz sigara içen bir insan ve bunu 20 yıldır hiç aksatmadan tekrar eden bir insan, bir sabah kalktığında birden bire sigara içmemeye başlıyor ve vücudu psikolojisi bu durum karşısında ne yapacağını bilemiyor. Bir süre kendisiyle mücadele eden kullanıcı yılların vermiş olduğu alışkanlığın da gücü ile yeniden sigaraya başlamak zorunda kalıyor.
Sigarayı bırakmak isteyen sigara kullanıcıları mutlaka kendilerini keşfetmelidirler. Sigaraya nasıl başladıklarını, sigarayı hangi duyguları hissederek içtiklerini, ilk başladıklarında sadece bir meraktan ötürü mü , kabul edilme duygusundan ötürü mü, arkadaş grubunun etkisiyle mi başladıklarını yeniden hatırlamalılar. Ve şu anda sigara içmeye hala neden devam ettikleri ile ilgili de düşünmelidir.
Niçin hala sigara içiyorsunuz?
Sigara size ne kazandırıyor?
Sigara içmemiş olsaydınız size kazandırdığı duygu ve düşüncelere sahip olabilir miydiniz?
Tüm bu soruları sorguladıktan sonra bir profesyonel desteği ile sigara bırakma süreciniz sonrası davranış kontrolü ile ilgili destek almanız gerekiyor.
Farkındalık Atölyesi çok uzun yıllardır sigara bırakma konusu üzerinde araştırmalarını ve geliştirmelerini yapan bir kuruluş, bugüne kadar yüzlerce sigara tiryakisi yukarıda bahsettiğimiz yöntemi baz alan çalışmalar ile başarılı sonuçlar elde ederek sigarayı 7 gün gibi çok kısa bir süre içerisinde bırakabildiler. Siz de kişiye özel hizmetimizden faydalanmak için hemen sigara bırakma hattımızı arayabilir ve bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sigara Bağımlılık ve Nefes Sağlığı TESTi

Adınız Soyadınız (gerekli)

Bulunduğunuz il (gerekli)

Telefon (GSM)

Kaç yıldır sigara kullanıyorsunuz?

Kaç Yaşındasınız?

Doğru nefes aldığınızı düşünüyor musunuz?
EvetHayır

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here