Sigarayı bırakamıyorum

0
868

Sigarayı bırakamıyorum

Sigarayı bırakamıyor musunuz?
Sigara bırakmak için isteklisiniz fakat ne yapacağınızı bilmiyor musunuz?
Üzülmeyin, yalnız değilsiniz.
Yüzlerce sigara kullanıcısı belki sizden çok daha kötü koşullarda iken Farkındalık Atölyesi ile sigarayı bıraktı. Sigarayı bırakmak aslında sandığınız kadar zor değil. Önemli olan sigarayı bıraktıktan sonra neler yapacağınızı, nasıl bir yol izleyeceğinizi tam anlamıyla bilmek ve buna göre davranış modelleri geliştirmek.
Farkındalık Atölyesi sigara bıraktırma uzmanları ve Sayın Levent Ekinci uzun yıllardır sigara bıraktırma üzerine araştırmalar yapmaktadır. İnsan davranışlarını ve sigara içmenin insan davranışları üzerindeki etkilerini çok fazla sayıda hasta üzerinde araştıran Ekinci , sigara bıraktırma ile ilgili kişiye özel bir program oluşturma yöntemi ile sigara tiryakilerine umut oldu. Bu yöntem kişinin kişilik özelliklerini, davranış şekillerini baz alan çalışmalar içeriyor. Eğer bir kişi yemek yemeğini zaman çok aşırı sinirli oluyor ve sigara içme eğilimi gösteriyorsa o kişi için farklı bir program akışı uygulanırken bir diğer kişi alkollü ortamlarda ya da Türk kahvesi yanında mutlaka sigara içme ihtiyacı hissediyor ise o kişiye daha farklı bir program uygulanıyor. Kişilerin fizyolojik ve psikolojik davranış kalıplarına göre yeni programlar oluşturan Farkındalık Atölyesi bu sayede çok fazla sayıda kişiye sigarayı bıraktırdı.
Farkındalık Atölyesi çalışmalarında sadece sigara bırakma ile ilgili değil , kendi kişisel yaşam kalitenize dair paylaşımlara da rastlayabilirsiniz. Kendi yaşamınızı sorgulayarak ne gibi değişiklikler yapmanız gerektiği konusunda yol gösterici olan bu programda nefes teknikleri , stres kontrolü, kriz yönetimi gibi konuları da ele alarak daha donanımlı hale gelmeniz sağlanır.
Sigarayı bırakmak için ihtiyacınız olan en önemli başlangıç noktası kendinize olan inancınızı taze tutmanız ve sigarayı kolayca bırakabileceğinize inanmanız. Daha sonrasında gelişime , değişime, yeniliklere ve eğitime açık olmanız. Bu koşullara uyum sağlayamayan kişiler ne yazık ki bu tip programlarda başarılı olamamaktadırlar.
Eğer siz de kendi kişisel sigara bırakma programınızı oluşturmak istiyorsanız sitemizde yer alan formu doldurarak veya sigara bırakma hattımızdan bizlere ulaşarak hemen destek alabilirsiniz.

Sigara Bağımlılık ve Nefes Sağlığı TESTi

Adınız Soyadınız (gerekli)

Bulunduğunuz il (gerekli)

Telefon (GSM)

Kaç yıldır sigara kullanıyorsunuz?

Kaç Yaşındasınız?

Doğru nefes aldığınızı düşünüyor musunuz?
EvetHayır

TEILEN
Sonraki İçerikNeden sigara içeriz?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here