Sigarayı bırakamıyorum ne yapmam lazım?

0
2815

Sigarayı bırakamıyorum ne yapmam lazım?

Sigara nedir?
“ince kâğıda kıyılmış tütün sarılarak hazırlanan, genellikle yuvarlak, bir ucu yakılarak öteki ucu ağza alınıp dumanı çekilen nesne.”

Her ne kadar sözlük anlamı yukarıdaki gibi olsa da sigara aslında yaşam kalitenizi elinizden alan, sağlığınızı sizden çalan nesnedir. Sigara , kalp çarpıntısı, astım, damar sertliği, tansiyon yükselmesi, göz bozuklukları, baş ağrıları, uykusuzluk, sinirlilik, sindirim sistemi bozuklukları ve kanser gibi rahatsızlıklara yol açan nesnedir.
Aslında tüm bunları hemen hemen hepimiz çok iyi biliriz. Sigaranın başımıza ne işler açabileceğini, sağlığımızı nasıl etkilediğini, bu bilgileri bazen gazete haberlerinde okuruz bazen televizyonda bir programda görürüz bazen bir kamu spotunda rastlarız. Sigara içmemizin bize olan bunca zararını biliriz ve hatta bir başka kişi sigaraya başlayıp başlamamak konusunda bize danışsa kesinlikle başlamaması gerektiğini söyler ve sigaranın zararlarını anlatmaya başlarız fakat kendimiz sigaradan vazgeçemeyiz?
Sizce neden?
Sizi sigaraya bu kadar bağlayan şey ne?

“Sigarayı bırakamıyorum ne yapmam lazım?” diye soran sadece siz değilsiniz. Farkındalık Atölyesi ile tanışan ve sigarayı bırakan yüzlerce kişi de bu ve buna benzer pek çok soruyu bizlere sordu, her biri kendi cevaplarını kendileri buldu ve olumlu sonuca ulaştı.
Tüm zararlarını bilmemize rağmen sigarayı bırakamayışımızın sebebi uzun süreli alışkanlıklarımız ve fizyolojik, psikolojik kazançlarımızdan ötürüdür. Sigara kullanan her insanın bedensel olarak dengesi sigara ile değişmektedir. Sigarayı bırakan insanlar bırakma süreci sonrası oldukça zorlanmaktadır bunun sebebi sigarayı bıraktıktan sonra bir planlarının olmaması ve hayatlarına normal şekilde devam etmeleridir. Sigarayı bırakan her kişi bir uzman desteği ile sigarayı bıraktıktan sonraki süreçte mutlaka profesyonel destek almalı ve bu süreci denetim altında geçirmelidir. Özellikle sigarayı bıraktıktan sonra ilk 72 saatlik süreç son derece önemlidir. Farkındalık Atölyesi sizler için kişiye özel programlar hazırlayarak 7 günlük süreçte sigarayı tamamen bırakmanızı sağlamaktadır. Sayın Levent Ekinci uzmanlığında geliştirilmiş bu program kişilerin sigaraya karşı geliştirdiği yöntemleri kendilerinin farkına vararak hayatlarında bazı düzenlemelere gitmesini sağlamaktır. Sigara bırakmak isteyenler için tek ön şartımız kişilerin gelişime , değişime ve yeniliklere hazır bir halde bizimle iletişime geçmesidir. Siz de sigarayı bırakmak istiyorsanız hemen sigara bırakma hattımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Sigara Bağımlılık ve Nefes Sağlığı TESTi

Adınız Soyadınız (gerekli)

Bulunduğunuz il (gerekli)

Telefon (GSM)

Kaç yıldır sigara kullanıyorsunuz?

Kaç Yaşındasınız?

Doğru nefes aldığınızı düşünüyor musunuz?
EvetHayır

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here