Sigara içmek istemiyorum

0
3592

Sigara içmek istemiyorum

Sigara kullanıcıları bir süre sonra bu cümleyi sıklıkla kurmaya başlar : “Artık sigara içmek istemiyorum.” Artık sigara içmekten bıkmışlardır, sigaranın tadından yavaş yavaş uzaklaşmaya başlamışlardır, sigaranın zararlarının farkında varmışlardır fakat yine dde sigarayı bırakamazlar?
Sigara içmek istemiyorum, diyebilen birisi niçin sigarayı bırakamaz?
Oysa sigara içmek ilk başlarda oldukça keyifli bir eylemdi. Sigara içmek mutluluk veriyordu, sigara içtiğimiz zaman kendimizi daha yüksek statüde görüyor, daha güçlü görüyor, daha büyümüş görüyorduk. O halde şimdi niçin sigarayı bırakmak istiyoruz?

Sigara zaman içinde insanları yoksunlaştırmaktadır. Sigarayı bırakamamamızın en büyük sebebi bu yoksunluk hissidir. İlk başlarda her şey güzel giderken zaman içinde sigara içmediğimiz anlarda kendimizi yoksun hissetmeye başlarız. Çünkü artık sigara içmediğimizde sinirlilik hali başlar, agresif tavırlar sergilemeye başlarız, olmadığımız biri gibi davranmaya başlarız, gerginlik, konsantre olamama, uykusuzluk gibi sorunlar baş göstermeye başlar. Bu gibi durumlara düşmemek için mecburen sigara kullanırız. Sigara artık bir keyif olmaktan çıkmış ve bir zorunluluk haline gelmiştir. Bu aşamada artık sigaranın esiri olmuşuzdur.

Peki bu esaretten kurtuluş yok mudur? Ömrümüzün sonuna kadar bu esareti yaşamak zorunda mıyız?
Niçin sigara içmek istemediğimiz halde hala sigara içiyoruz? Hangi adımı doğru şekilde tespit edemiyoruz? Sigarayı bırakamıyoruz çünkü bıraktıktan sonra nasıl bir yol izleyeceğimizi bilmiyoruz. Türlü türlü yöntemler okuyoruz, fakat hangi sigara bırakma yönteminin bize en uygun olduğu hakkında bir fikrimiz yok.
Farkındalık Atölyesi bu yüzden son zamanların en başarılı yöntemini geliştirmiştir. Çünkü Farkındalık Atölyesinin geliştirdiği sistemde kişiler sisteme değil sistem kişilere uyar. Kişilerin yapılarına uygun şekilde dizayn edilen programlar ile sigara bırakma süreci başlatılır ve çok kısa bir sürede , 7 gün, yani bir hafta gibi kısa bir sürede 25 – 30 yıllık tiryakiler dahi sigarayı bırakabilmektedir. Bunun için ön koşulumuz gelişime değişime, yeniliklere açık, sigarayı bırakmaya istekli kişiler olunmasıdır. Bu koşullar sağlandığında kişiye özel programlar ile çok rahatlıkla sigarayı bırakabilirsiniz ve artık sigara içmek istemiyorum değil sigara içmiyorum diyebilirsiniz.

Sigara Bağımlılık ve Nefes Sağlığı TESTi

Adınız Soyadınız (gerekli)

Bulunduğunuz il (gerekli)

Telefon (GSM)

Kaç yıldır sigara kullanıyorsunuz?

Kaç Yaşındasınız?

Doğru nefes aldığınızı düşünüyor musunuz?
EvetHayır

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here