Sigara bırakma yöntemi

44
7503
Sigara bırakma programları
Levent Ekinci ile Türkiye'nin her yerinden sigara bırakma destek programlarından yararlanabilirsiniz

Sigara bırakma yöntemi

Merhabalar ben Levent Ekinci 12. Yılımda sigara bırakma ve bağımlılıklarla mücadele sürecimde tekrarlanan doğru bildiğimiz yanlışları bu eğitim videosunda anlattım.Unutmayın kulaktan duyma yöntemlerle ilerlemek yerine sizin için en uygun sigara bırakma yönteminiz seçmeniz gerekiyor.Her yöntem herkes de işe yaramayabilir.Sağlık süreciniz aile yaşamınız ekonominiz beslenme alışkanlığı bile bu süreçte ciddi rol oynar.Al bunu iç al bunu yut ile olacak iş mi ? Zaten hapı yutmadık mı ? Şimdi dikkatle sigara bırakma eğitim videosunu izliyor ve videonun altına duygu ve düşüncenizi paylaşmak istiyorum.

Sevgilerimle

Sigarayı Neden Bırakamıyoruz? Workshop Mutlaka izleyin

Tanışmak için Levent Ekinci’ye
Whatsapp Mesaj Gönder

Bu eğitim videomda sizin en çok ilginizi çeken ne oldu ?
Sayfanın altına yorumunuzu yazabilirsiniz…

44 YORUMLAR

 1. Sabah kalktığım zaman hemen sigara içmek ve yemeklerden sonra sigara ya koşmak en çok korktugum kısımlar bu zamanlar.Hasta olmadan sigarayı bırakmak tek isteğim bu bana yardımcı olacağıniza inanıyorum.Ben bunu kendim tek başıma yapamıyorum maalesef.

 2. Su ana kadar sigara icmezsem keyif alamayacagimi ve zamanin sikici gececegini dusunuyordum. Her ne kadar basarili olamamaktan korksamda videonuzdan sonra ve sizin yardiminizla hayatimdaki bas dusmanimi yenecegimi hissediyorum.

 3. Bende artık sigarayı bırakmak istiyorum önceden sadece sıkıntılıyken içerdim şimdi ise hayatımın her anında herduygumda var bırakırsam kilo alırım öfkelenirim sohbetimin bi anlamı olmaz gibi geliyor ben bu düşüncelerin sizin yardımınızla yok olmasını istiyorum lütfen bana da yardım edin

 4. Levent Bey öncelikle geri dönüşünüz için teşekkür ederim.
  Ben de kendimi tanıtmak istiyorum.52 yaşında emekli Ziraat Mühendisiyim.Bu sigara denen meretle 1993 yılında 25 yaşında tanışmaya müşerref oldum! Yani sigara içmeye başlamak için en müsait ortam olan Üniversite yılları ile 16 aylık asteğmenlik döneminde dahi içmemiş ve sigara dumanı kokusundan nefret eden biriyken 25 yaşında işe başladıktan sonra etrafımda sigara içenlerin çok olduğu bir ortamda nasıl olduğunu hâla anlamadığım bir şekilde başladım.
  Başladığım günden itibaren hep bırakırım güveni vardı.Bu yüzden nerdeyse hiçbir zaman karton karton veya birkaç paket stoklamadım.Hep bittikçe tek paket alarak sigara içtim.Kesinlikle hiçbir zaman keyf aldığımı düşünerek içmedim.Onlarca defa bırakma girişimim oldu.Çakmak ve paketi attım.Doğum günümde ve Ramazan aylarını milad ilan edip bıraktım.Bir kaç defa da küçük ameliyatlardan sonra bıraktım.Fakat hiç 3 günü geçemedim.Bir defa da sigara bıraktırma merkezine başvurdum.İmzalattıkları formu okuyup imzaladım fakat verdikleri ilacın yan etkilerini öğrenince ilacı almadım.İstatistiklerden yardım almadan kendi iradesiyle bırakanların % 5 olduğunu görünce hep bu yüzdenin içinde olmayı hedefledim.Fakat bugüne kadar başaramadım.Bir kaç yöntemi de webden inceledim.(Allen Carr) gibi.
  Bu bağımlılığın fiziki ve psikolojik iki yönü olduğu kanaatindeyim.Ancak çözüme bir türlü ulaşamadım.
  Sizi de ,Facebookta bir sağlık grubunda tesadüfen isminizin geçmesi ile tanıdım.Önce sitenizi incelemek istedim.Ancak nefes testi öncesi kişisel bilgileri yazmam gerekince sizinle tanışmak nasip oldu.Sizden de çok hızlı dönüş olunca vardır bunda bir hikmet diye düşündüm.Şayet bunda başarılı olursam başta dört kardeşim olmak üzere birçok arkadaşımın da sigarayı bırakmasına vesile olurum inşaallah.
  Selam ve sevgilerle.

 5. Size birşey söyleyeyimmi ben nefes almayı bimiyormuşum 38 yaşında nefes darlığım var diye hastaneye gittim nefese doyamıyorum aldığım nefes beni tatmin etmiyor dedim süreyyapaşa meslek hastalıklarına gittim neredeyse beni kovacaktı hastaneden ne nefes darlığı dedi sende birşeyyok dedi bir sürü tetkik yaptırdı kandan, idrara, filmden ,solunum testine ve hiçbirşeyin yok ciğerlerin gayet iyi durumda dedi ama ben yine tatmin olmadım sıkıntım meğerse nefesi diyaframdan almamakmış abicim şimdi daha iyi oldu ve artık kolay olacak herşey 28 yıldır sigara kullanıyorum ama hiç aç karnıma sigara içmedim içtiysemde 2 elin parmaklarını geçmemiştir 2 günde 1 paket içerdim sonra bir bıraktım 5 ay kadar ağzımda damağımda dilimde yara olmayan yer kalmadı sonra yine başladım bir ara ilaç aldım hastaneden sigarayı bırakmak için dediler ilacı içince sigara içemiyorsun hakikatende öyleydi ve sigara içemediğim için ilacı bırakmak zorunda kaldım 🙂 ve sonra azaltayım dedim günde 3 dal fazla yok dedim sigara almadım arkadaşa aylık 40 tl para verdim günde 3 dal bazen 4 dal ondan otlandım 3 ay kadar böyle sürdü 3 ay sigara paketi taşımadım ve buna alıstım başka zaman olsa bırakın sigara paketi olmadan işe gitmeyi 6 veya 7 dal olsa dahi sıkıntı okurdu yetmez diye hemen 2 bir paketi alırdım yedek olarak bunları aştım anlattığım yöntemlerle sonra bir ara 5 dal oldu 6 dal oldu işler ters gitti derken baktım cebimde yine paket taşımaya başlamışım her 2 akşamda bir paket bitiyordu ve her paketin son dalında dahada almayacam bırakacam diyordum ne hikmetse yine 1 paket alıp cebime koyuyordum bu arada nefes darlığı bazen vuruyordu ne yapayım derken koşuyolundan randevu aldım ve oraya gittim hemen hemen herakşam çarpıntım olmaya başlamıştı ve gereken herseyi yaptık ve meğerse bendeki nefes darlığı olayı kalbimdeki ritim bozukluğundan kaynaklıymış günde 8 bin kere fazladan atış yapıyormuş yani tekliyormuş buda nefes darlığı yapıyormuş sonra ilaç verdiler betablok 25 mg oda yan etki yaptı ve aksine fayda vermediği gibi birde erkeklikten düşürdü karşıcinse hiç istek olmazmı insanda böyle derken tekrar koşyoluna gittim ve doktoruma anlattım eşimle kardeş gibi olduk bu nedir nasıl ilaçtır beni erkeklikten düşürdü dedim busefer ilacı değişti ve concor 5mg verdi ve çok şükür normale döndük önceden vücut ısım çoktu bana dokunan yanıyorsun derdi şimdi concor kullanmaya başlayınca vücut ısımda normale döndü normalde kışın dahi mont giymezdim yani bu sene 2 mont üst üste giymek zorunda kaldım ve en son 8 gün önce tekrar sigarayı bırakmayı başardım bu sefer hiç ağzıma dahi sürmedim bunaltmaya başladı ama sabır diyorum yine ağzımın içi yara oldu hep sakız çiğnerken hep dudaklarımı yakalarımı ısırıyorum ama bu sefer olacak heralde busefer levent ekinci beyide izleyeceğim heralde bu sefer onunda desteğiyle olacak bu iş yetti daa bitsin artık bu işkence saygılarımla

 6. Sigarayı bırakanların arasında artık bende varım 💪 Yaklaşık 20 senedir tiryakisi olan biriydim LEVENT EKİNCİ’Yİ uzun bir süredir takip ediyordum ama hep bir korku acaba yapabilirmiyim diye diye bir türlü irtibata geçmeye cesaret edemeyen biriydim 4 Nisan’da Artık bu böyle olmuyacak dedim formu biran önce doldurup yolladım 6 Nisan’da LEVENT EKİNCİ’ Bey Tarafından aranıldım😊 çok şükür şimdi bende kurtuldum çok kısa bir süre olmasına ragmen doğru Nefes almayı kaliteli yaşamayı öğrendim etrafınızda sizi negatif düşünceye iten insanlar olabilir kimseye kulak asmayın başarabilirsiniz.. Önce kendinize inanın Sonra LEVENT BEY’E İNANIN VE GÜVENİN SONSUZ TEŞEKKÜR EDİYORUM KENDİLERİNE 🙏🙏
  ✅DOĞRU NEFES KALİTELİ YAŞAM SENDE BIRAKABİLİRSİN✅♾

 7. Merhaba bende bırakmak istiyorum. Ama başarısızlıktan korkuyorum. Sigara benim arkadaşım sevincim üzüntüm yorgunluğun oldu. En çok kokusundan etkileniyorum. Cocuklarimdan sigara içtiğimde uzak duruyorum. Videonuz bir umut ve güven verdi.

 8. Artık sigara içmekten yorulduğum bir anda çıktı karşıma Levent Bey.. Hem sigara içmek keyifsiz bir eylemdi hemde artık bedenim yorul muştu. Korkarak aradım kendilerini lakin önceki denemelerimin hepsi başarızlıkla sonuçlanmıştı sonra dedimki denemeden sonucu göremezsin ha gayret.
  Enteresan şekilde 2. günün sonunda sanki tüm vücudumun içine nefes almaya başlamıştım. Burada şifre doğru nefes alma tekniğiymiş, bende yıllarca nefes aldığımı sanıyordum oysa.. Tüm bu tekniği azimle her gün benimle irtibat kurarak Leveny Bey öğretti, beni cesaretlendirdi ve hakkatten de bir hafta sonunda yıllardır koyun koyuna yaşadığım celladımdan kurtulmuştum bu seferde içime bir şüphe düştü bu kadar kolaymıydı diye.
  Evet bu kadar kolaydı…
  En önemlisi bundan sonraki süreci doğru yönetmek, tıkandığım noktada Levent Bey her zaman kendisini aramamı söyledi bu bana güven verdi, birde kafa yapan bir nefes numarası öğreti ki gerçekten kafa yapıyor üstelik para bile ödemiyorsunuz kafa yapması için😊.
  Kendinize yeni bir hayatın kapılarını açmak isterseniz Levent Bey’i arayın, haklı çıktığımı anlayacaksınız.
  Kendisine bu kapıyı bu kapıyı bana açtığı için teşekkür ederim. 🙏

 9. BENDE SİGARAYI BIRAKTIM. Sigaradan vazgeçmek kendi başımıza çok güç olsa da ; insanın kendisine uygun yöntemle bırakabileceğini anlatan LEVENT EKİNCİ sayesinde, bunun üstesinden gelebileceğimi bıkmadan usanmadan anlatan ve en önemlisi de size inanan mükemmmel insan sayesinde ben de sigarayı bıraktım. ikinci kez .ilk bırakmam geçen yıldı yine Levent bey sayesindeydi.İlk bırakmam sonrasında nefes almam değişti. Tat ve koku alma duyum tamamen yerine gelmişken,kendimde özgüven hissederken çalıştığım ortamda çoğunluğun sigara içiyor olması ve benim bu kararligimi ciddiye almamam diyebiliriz bi kereden bisey olmaz içmeden durabiliyorum diye düşünürken tekrar sigara ya başlamakla sonuçlandı. Bu arada sağlık personeliyim.Bircok ülkede olduğu gibi Türkiye’de de insan hayatı acısından son derece tehlikeli olan Yeni Tip Koronavirus(Covid- 19) salgınında görevdeyiz.İste bu zorlu süreçte Koronavirüsün en büyük hedefi Sigara içenler .sigara içenlerde bu hastalığa yakalanlari görmek bu virüsü yenememek durumunu bizzat gördüm ve bir kez daha Levent ekinci yi aramayı düşündüm aramalıydım verdiğim sözü tutamasamda sonuç olarak kızacaksa onsuz tekrar bırakamayacağım için aradım ve umduğun gibi de olmadi kızmadı ve yine aynı özveriyle yardımcı oldu ve SİGARAYI İKİNCİ KEZ BIRAKTIM O ZEHİR BENİ BİTİRMEDEN BEN ONU BİTİRDiM.Ama siz siz olun bir kereden bisey olmaz deyip yakmayin o illeti .bir kere yakmak tekrar baslamak demek.Her koşulda güçlü bir bağışıklık sağlıklı bir yaşam için sizde bırakmalısınız.Deneyin arayın Levent beyi kazanacaksınız😊çok teşekkürler Levent bey emekleriniz için… Sağlık dolu nefesler hosgeldin👏

 10. KURTULDUM SONUNDA 💪💪💪 20 kusur yıldır içtiğim fakat sürekli bırakmak istediğim sinsi düşmandan Levent Ekinci sayesinde çok kolay bir şekilde kurtuldum…En büyük hayalimi de bu sayede gerceklestirdim..Buraya SİGARAYI BENDE BIRAKTIM diye yazmayi hayal ediyordum yıllardır Levent Bey i sessiz sessiz takip ederken 😁😁ve evet bugün 9.günüm ve sigara çıktı hayatımdan çok şükür.Levent Bey e mesaj yazarken korku endise başaramazsam gibi birçok şey vardı kafamda.Fakat Levent Bey in verdiği güven ve bir telefon uzağında olduğunu bilmek kendime olan güvenimi arttırdı. Levent Bey ile irtibata gecin derim hiç kimsenin kaybedecek bişey i yok ama kazanacak çok şeyi var bunların en önemlisi de omur boyu surecek doğru nefes almayi öğrenmek… Çok çok teşekkürler LEVENT EKİNCİ iyi ki hayatıma dokundunuz …🤗🤗

 11. Bende kurtuldum bu illetten.
  Belki 50 sefer denemişimdir sigarayı bırakmayı. her denemem hayal kırıklığı ile sonuçlandı.ama şimdi öyle değil.Levent bey sayesinde hiç zorlanmadan tek seferde başardım.teşekkürler Levent Bey.
  Bilginiz,tecrübeniz yaklaşım tarzınız ve en önemlisi ilginiz için her kuruş helal olsun.
  ki zaten o ödemenin bir kısmı geri döndü..
  Nefes alışlar düzeldi.uyku düzeldi.yorgunluk gitti.en önemli kazanımım çocuklarımla daha çok vakit geçirir oldum.bunun maddi bir açıklaması olamaz.
  Bunu okuyanlara tavsiyem okumakla kalmayın.arayın Levent beyden alın bilgiyi.
  Umarım deneyen herkes kurtulur bu illetten.
  Tekrar Teşekkürler LEVENT EKİNCİ.

 12. Videoyu izledim. Güzel bir konuşma olmuş. Faydalı elbette söyledikleriniz ancak sıgara bırakma yöntemi ile ilgili açıklama yok. Bu yöntemleri kendim için değil sigara içen 20 yaşındaki gencecik oğlum için istiyorum. O sigarayı her içtiğinde benim ciğerlerim ağrıyo sanki. Üzülmekten ve bırak sigarayı içme demekten başka hiçbirşey gelmiyor elimden. Az önce gene balkona sigara içmeye çıktı gene bırak içme falan filanlar tamm demeler ama içip odasına gitmeler. Ben de yatağına uzandım hem ağlıyor hem telefonu karıştırıyordumki sizin videonuza denk geldim. Bir umut sonuna kadar izledim. Baştada dediğim gibi bırakmaya dair yöntem soyluyceksiniz diye izledim ama yok.
  Oğlumla ne zamn bırakma konusunu konuşsak ben istediğim zamn bırakırım içmem ama bırakmak istemıyorum, istesem bırakırım, bıraktım diyip 2 gün sonra başlamak…. kendisinin sigaraya esir olduğunun farkında değil bağımlı değilim zevkten içiyorum istersem de içmem sanıyor iradesinin bu konuda sağlam olduğunu sanıyor ama aslında bal gibi bağımlı ve bırakma konusunda baya başarısız.
  Bende ilk başlarda soylediği gibi bağımlı değil istese bırakır sanıyordum ve bu sözlerine güvenıyordum belkıde oyle olmasını umuyordum bi nevi içim rahatlıyodu belkide. Korkunç gerçek bir tokat gibi yüzüme yüzüme vuruyor “””oğlum bağımlı ve ben anlayamayacağınız derecede üzgünüm”””:
  Şuan sağlık problemi yok ama sigara içtiği sürece ileride olabilecek hastalıklar için yatrım yapıyor resmen. Sağlığı bozulmadanda yaptıgını yanlış oldugunu anlamayacak ama sağlık gittikten sonra da kıymeti yok.
  Ben 15 yaşında başladım o lanet şeye zaman zamn bırakıp başlayıp arada tek tük içip bazen otlanarak ve çoğalttığımı farkedince paket alarak 3 sene öncesine kadar içtim. 2013 de zatürre oldum ve o yıldan beri senede bir tekrarlar ölüm gibi bişey hastanede günlerce azraille cebelleşiyorum resmen . Nefes alamıyorum boğuluyorum ölüp geri geliyorum sanki. 3 sene önce bıraktım bu hastalığın gösterdiği o acıdan dolayı ama bırakmak neye yaradı bilmiyorum 3 senedir hala zatüre atakları devam iş işten geçti işte. Oğlum için de geç okmasın istiyorum. Şu aralar gene atak hat safhada günlerdir acıdan kıvranıyorum ve bu durumdayken oğlumun gözümün önünde o illeti içtiğini gördükçe ağrıyan ciğerlerime ağrı iki kat daha fazla giriyor.
  Uzun lafın kısası ben ölümle burun buruna geldim oğlumun bunu yaşamasını istemiyorum.
  Saygılar

  • Öncelikle bu içten duygularınız için teşekkür ederim.Siz de takdir edersiniz ki her yöntem herkes de işe yaramaz.Toplumun kaçırdığı en büyük sorun da bu zaten.Al bu hapı yut.Amcam bu bantı kullanmış sen de dene gibi.Bağımlılık düzeyi sağlık sorunları beslenme düzeyi sosyoloji.Herşey etkiler.Şöyle yapalım bana 0532 130 46 95 den ulaşırsanız.Adım adım ilerleyelim. Sevgiler

 13. 10 nisan 2020 Levent ekinci ile tanıştığımız gün.27 senedir sigara içiciliği , en az 15 kere bırakma teşebbüsü , fakat hiçbir zaman 3 günü geçmeyen başarısız bırakmalar.
  Bugün 19 Nisan .Dokuzuncu gün.Ara ara gelen istekleri artık zorlanmadan alt ediyorum.Nefes egzersizi ve bol su içme bu işte en önemli faktör.
  Levent Ekinci’ye 7 günlük koçluk, arkadaşlık ve dert ortaklığı için çok teşekkür ederim.

 14. Sigarayı bırakmak için bilinç altı sürekli mazeret üretir.Doğru zamanı beklerken yılların geçtiğini fark ederiz.korkular ile yaşadık.Sizin en büyük korkunuz nedir ?

 15. Merhaba lar hocam gerçekten çok bilgilendiriçiwbşr video olmuş ve bende karar verdim sigaradan kurtulmaya bunu birlikte başrırız umarım şimdiden teşekkür yaklaşık bir saatten fazladır sizi araştırıyorum ve Hiç sigara içmedim ediyorum

 16. Bugün 22 nisan çarşamba sizinde dediğiniz hiçbirşey tesadüf değildir belkide doğru zaman bugündür su tüketiminide az seviyeye indirdim dedığiniz gibi zaten suyun toksin atması oda ter ve idrarla dediğiniz gibi bir ortamda öksürmeden iki cümle kurmak toplu taşımalarda öksürmeden inmek mümkün değil buda beni çok rahatsız ediyor kendi sağlımı bir kenara bırakıp rezil etti bu öksürük beni demeye başladım öncelik kendim olmam gerekirken bunu bile yapamıyorum bu son olsun sigara hayatımdan yok olsun

 17. Bahsi geçen kiralık katille yollarımı ayırmayı daha önce hiç düşünmedim çünkü ben bu hayatta yapacağım dediğim herşeyi yaptım sadece sigarayı bırakMADIM.Çünkü yapamam diye korktum şimdi vücut geliştirme sporu ile ilgileniyorum ve şuanda tam zamanı olduğunu düşünüyorum.Cezaevinden yeni tahliye oldum ve hayatıma yepyeni sayfalar açtım sigaraya veda etmekte bu sayfalardan en temizi olacak …

 18. SİGARASIZ 8.GÜNÜM 👊✌👍
  En son 20 yaşımda sigaraya başlamadan önce bu kadar enerji doluydum insan ne yaparsa kendine yaparmış 25 yıl boyunca yaşamıma kötü bir arkadaşı da ortak ettim 😡 vakti gelmişti artık yollarımızı ayırmanın çok geç verilmiş bir karar ama bu kararı almamda bana yardımcı olan desteğini, motivasyonunu o sıcak dostane sesiyle esirgemeyen ve kendime yeniden inanmamı sağlayan Levent hocama ne kadar teşekkür etsem az 😊
  Yeniden nefes almak ve enerji ile dolu olmak harika 🏃‍♀️🏃‍♀️ ✌✌
  NEBAHAT SALMA

 19. BENDE SİGARAYI BIRAKTIM
  Uzun zamandır bırakmak için mücadele verdiğim sigarayı Levent beyin sayesinde hiç sıkıntı çekmeden bıraktım. Aileden biriymiş gibi düzenli beni arayan yön veren telkinlerde bulunan sabırla dinleyen Levent bey size minnettarım,beni bu eZiyetten, çocuklardan gizlice içme telaşımdan ,balkon köşelerinden her öksürüğümü bir hastalığa bağlama korkumdan beni kurtardığınız için teşekkür ederim sanırım sizi daha önce tanımalıymışım ama sizi iyili tanımışım.

  23.04.2020

  Resul Demircioğlu

 20. Bundan Sonra Bana saygı duyacaksınız.🙂👏👏👏Merhabalar öncelikle 10 yıl Aradan sonra Sigaranın zararlarını bile bile neden içiyorum ben bu sİgarıyı diye kendime hiç sormadım , belkide sordum ama umursamadım. Taki vücudum da oluşan bazı sağlık sorunlarının yaş ilerledikçe kendime çeki düzen vermem gerektiğinin sinyallerini vücudum bana tek tek izah etmeye başlamıştı.Ne zaman sıgara kullanmayan biriyle tanışsam onun benden çok daha sağlıklı olduğunu en ufak örnek konuşurken bile enerji dolu olduğunu gayet iyi anlıyor ve görüyordum. Peki neden bırakmıyordum , neden kendime bir türlü engel olamıyordum. Sorunlarımı kendim çözmeye başladım fakat başaramadım her defasında sigaraya yenildim. Baktım ki olmuyor vazgeçtim derken Sayın Doktorum LEVENT EKİNCİ ile tanıştım. 7 günde bırakabilirsin cümlesi beni hiç cezbetmedi açıkçası , hatta güldüm bile , inanmadım doğrusu ama ön yargılarımı Levent hocam sayesinde gün geçtikçe hem yendim hemde şu soruyu sorma gereksinimi doğdu bende soru şu; sıgarayı bırakma işine işin hiç bu tarafından bakmamıştım. İşte anladımki %50 kendi inancım ve %50 Levent hocamın kafamdaki bütün içinden çıkılmayacak çıkmaz sokakların anahtarını birinci günden bu güne kadar altın tepsi ile bana verdiğini hem piskolojik Hemde farkındalığın üst sınırlarını aşmamı sağladı ve bu sayede artık bu illetten tamamen kurtulmuş oldum , hatta çok rahat bir şekilde bana bugün sıgara kullanıyormusun deseler şu cevabı verirdim ; hayır hayatım boyunca sigarayı hiç kullanmadım cümlesi kadar emin ve cesurum artık. Gelelim bu sihirli ellerinin sahibi olan Levent hocamın benim vücudumda 8 gün de neler değiştirdiğini görmeye . Bir ila üçgün arası hayatımın en zor ama en kolay yanları olduğunu gördüm zor dediğime sakın bakmayın o zorluklar aslında en kolay ve en basit şeylermiş onuda 4 gün anladım ve 7 gün boyunca sabah , öğlen ,akşam sürekli hocamın kontrolleri ve benim ihtiyaç duyduğumda gece gündüz sürekli yanımdaymış gibi hissettirmesi bu yürüdüğüm zorlu yolun koşarak geçmemde yardımcı olan tek insan tekrar teşekkür ediyorum. Şuan 8 inci günüm o kadar mutluluyum ki bütün kontrolleri elime aldım artık daha rahat nefes alıyorum , sabahları ciğerlerim ağrımıyor , tabiri caizse mal gibi kalkmıyorum artık , psikolojim ve enerjim ultra iyi durumda , yemek yerken bir şey koklarken bile cenneti neden cehennem yapmışım diye soruyorum kendime , bütün duyularım tamamen açılmış durumda merdiven çıkarken artık yorulmuyorum. Konuşurken önceden olan baş dönmelerini yaşamıyorum Çünkü içim oksijenle dolu ve ciğerlerimi istediğim kadar şişirebiliyorum.günlük bütün işlerimi rahat rahat yapıyor ve bugünün işini yarına bırakmıyorum artık tembellik gitti yerine çalışkan biri geldi artık tuttuğunu koparan cinsten biriyim , param cebime kalıyor belki üstüne azcıkta ben koyarım ilerde ev araba alırım diyebiliyorum . 🙂 demem o ki sigara içmeyi düşündüğünüzde onu ömür boyu pislik , hastalık , korku , sefalet , kölelik zinciri olarak hatırlayacağım sizde öyle hatırlamak istiyorsanız LEVENT EKİNCİ Hocamla mutlaka tanışın ve ön yargınızı kaldırın, Farkı görün .sigarayı bırakan ve bırakmak üzere burda olan tüm arkadaşlarıma abilerime saygı sevgi ve yolluyorum başarılarınızın devamını diliyorum.

 21. Ve sonunda oldu levent beye çok teşekkür ediyorum.Siz kararlı iseniz Levent bey burda sadece 1 haftada kurtuldum inşallah sizde kurtulursunuz

 22. inşallah çok istiyorum bırakmayı bir kaç kez denedim olmadı malesef beyinde bitiremiyorum sağlık sorunlarım var inşallah bu defa biraka bilirim

 23. Merhaba bende sigarayı bıraktım buğün 22.günüm, 27 yıllık sigara tiryakisiydim.Her yarım saatte bir sigara içiyordum, sabah kalkınca ilk işim sigara yakmaktı, Levent hocamı internetten izledim, bir yıl önce görüştüm ama vazgeçmiştim 23 gün önce tekrar aradım ve Levent hocamın tavsiyelerini birebir yerine getirerek bende bu illetten kurtuldum. Mucize gibi inanamıyorum şöyle bir hesap yaptım 22 günde 660 sigara içmemişim Zararın neresinden dönersem kardır. Şu an kendimi çok daha rahat hissediyorum Çok rahat nefes alıyorum Size de tavsiye ederim Levent hocam Çok teşekkür ederim İyi ki varsınız.

 24. Öncelikle herkese merhaba 36 yaşındayım 24 yıllık sigara tiryakisiyim ve bugüne kadar en fazla 3 gün sigarayı bırakabildim Leven ekinci.ile sigarayı bırakmaya çalışıcam İnşllh bırakabilirim.

 25. Daha öncede çok bıraktım ama başaramadım bir sene altı ay katar bıraktım ama arkadaş ortamında yak bitane dediler mi dayanamıyorum videonuz çok güzel etkilendim daha önce cam pisk diye bir habla bıraktım ben civciyim çok zarar veriyor çalışırken bırakmak çok istiyorum

 26. Çok sigara içiyorum hocam eskiden isteyerek içiyordum şimdi isteğim yok içiyorum herturlu mutlu olunca mutsuzken art arda fark etmiyor bana bir keyif vermiyor ama alışkanlık olmuş artık bir gün içmiyorum dudağım kuruyor gibi hissediyorum paketim bitecekken kaygıya düşüyorum

 27. Videonuz umut verici . En çok istediğim şeye değindiniz yaşam kalitemi artırmak. Kilo alabilmek . Ikinci sınıf bir insan olmaktan kurtulmak inşallah

 28. Anlatımınız güzel,anlaşılan bir an önce kan tüpünün içine girmeliyim ki,labirentten çıkayım.Haydi koy baklaım tüpün içine beni Levent bey.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here