Sigara Bırakma Yolları

0
2147

Sigara bırakma yolları

Sigara bırakmanın yolları ile ilgili yazılmış pek çok makale okumanız, yayınlanmış pek çok video izlemeniz mümkün. Peki ama hangi yol en doğru yol? Hangi sigara bırakma yöntemi sizin için daha uygun? Hangisi daha kolay? Bunu nasıl bilebiliriz, nasıl belirleyebiliriz?
Sigara bırakmanın yollarını ararken ara sokaklarda kaybolanlardan olmayın!
Sigara bırakmanın yolları değil aslında sigara bırakmanın yolu var. Sizin için tek bir yol ve size özel bir yol. Sigara bırakma ile ilgili olarak süreç öncesi ve süreç sonrası arayışlarımız devam etmektedir. Özellikle sigara bırakma süreci sonrasında en sık rastlanılan şikayet “sürekli aklıma geliyor” cümlesidir.
Sigaranın akla gelmesi aslında çok normal bir durumdur. Çünkü yıllardır günde yirmi kere , otuz kere tekrarladığınız bir işlemi birdenbire yapmamaya başlarsınız ve beyniniz şaşkına döner. Beyniniz sizi uyarmaya başlar. Otuz yıldır düzenli olarak yaptığınız bir şeyi yapmadığınızı ve bir aksilik olup olmadığını size sorar. Burada sigarayı bırakan kişilerin en çok düştüğü hata anlam karmaşası yaşamaktır. Çünkü akıllarına sigara geldiğinde bu durumu canlarının sigara istemesi olarak algılarlar. Aslında durum böyle değildir, canınızın sigara istemesinden ziyade, sağlıklı bir şekilde çalışan beyniniz size her gün yaptığınız bir şeyi yapmadığınızı hatırlatır. Sizin beyninize vereceğiniz en güzel cevap, bunun farkında olduğunuzu ve bunu yapmamayı kendinizin tercih ettiğini belirtmektir.
Sigarayı bıraktıktan sonra düzenli aralıklarla sigaranın aklınıza gelmesi durumu ile karşılaşırsanız bu durum karşısında nasıl bir yol izlemelisiniz?
Böyle bir durumda kendinizle gurur duyabilirsiniz. Çünkü sizi kanser edecek bir şeyden kurtulmayı başardınız. Aklınıza her sigara geldiğinde kendinizi tebrik edin, kendinizle gurur duyun, başarınızla övünün. Sigarayı bıraktıktan sonraki süreçte sigara bırakma kararınızı sorgulamanız sizi bu yolda geriye götürecektir ve yeniden sigara içme eğilimi göstermenize sebep olacaktır. İhtiyacınız olan şey kararlarınızı sorgulamanız değil kararlarınızı kutlamanızdır. Sigara aklınıza her geldiğinde kararlarınızı kutlayarak bu süreci kolaylıkla aşabilirsiniz. Düşüncelerinizi bakış açınızı değiştirmek yaşamın her alanında olduğu gibi bu alanda da size farklı bir pencere açacaktır, sizi rahatlatacak ve rahat bir nefes almanızı sağlayacaktır.

 

Sigara Bağımlılık ve Nefes Sağlığı TESTi

Adınız Soyadınız (gerekli)

Bulunduğunuz il (gerekli)

Telefon (GSM)

Kaç yıldır sigara kullanıyorsunuz?

Kaç Yaşındasınız?

Doğru nefes aldığınızı düşünüyor musunuz?
EvetHayır

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here