Sigara Bağımlılık Testi

46
5962
Nefes Sağlığınızı Test Etmek İster Misiniz?
Sigara bağımlılık testi CP Kontrolü adı verilen bu test, kişinin doku oksijenlenmesi hakkında ve genel sağlık durumu hakkında bilgi veriyor.Derin bir nefes alıp, sonrada aldığınız nefesin tamamını verdikten sonra 20 sn boyunca nefesinizi tutun.
Tekrar derin bir nefes alıp verdikten sonra ikinci bir 20 saniye daha tutun. Şimdi, son bir derin nefes alıp tamamını verdikten sonra saniyeleri sayarak kaç saniye sonra nefes alma isteği geldiğini tespit edin.

40 saniye ve sonrası sağlıklı bir doku oksijenlenmesi anlamına gelir.
40 – 30 saniye arası normaldir.
30 saniye altı sağlıksızlık anlamınadır.
20 saniye ve altı birçok hastalığı akla getirir. Tedavi edilmelidir.
Nefes test sonucunuzu yorum olarak yazabilirsiniz

Sigara içenler genelde Sigara Bağımlılık Testi yaptırma gereği duymazlar.Her zaman daha fazla sigara içen ile kendini kıyaslar. Örneğin 10 adet sigara içen bir pakete göre ben zaten az içiyorum der.Bir paket içen öyle fazla içmiyorum 24 saat de ancak bir paket bitiriyorum hatta ertesi güne 2-3 adet artıyor bile derler.Bu oranlar ince içiyorum.Nikotin seviyesi çok düşük sigara içiyorum ile kendimizi kandırmaya devam ederek yıllarımız geçer.Ancak akciğerlerimiz bir balon gibidir.Siz doğru nefes almayı bilmiyorsanız üzerinde sigara içiyorsanız bu balon söner.Bu nedenle Sigara Bağımlılık Testi sizde ciddi bir farkındalık yaratır.Bu sonucunuzu iyileştirmeniz mümkün mü ? Elbette özellikle bu son günlerde corona virüsü ile mücadelede sizin akciğerinize çok daha fazla ihtiyacınız olacaktır.Tanışalım

Daha iyisini başarmak için formu doldurarak bizim destek programlarımız ile tanışın

Subscribe
Bildir
46 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

30 40 saniye arasi

1 14 15 16