Sigara bağımlılığından kaç günde kurtulunur?

0
1782

Sigara bağımlılığından kaç günde kurtulunur?

Sigara bağımlılığı geçici midir?

Sigara bağımlılığından kurtulmak için öncelikle sigara ve bağımlılık kavramı ile ilgili detaylı bilgi sahibi olmanız gerekir. Bağımlı olup olmadığınıza karar vermeniz ve kendi sürecinizi analiz etmeniz gerekir. Bazı kullanıcılar sigara içtiklerini kabul ederler fakat bağımlı olduklarını kabul etmekte zorlanırlar. Sigara bağımlısıyım diyebilmek , bazı insanların iradelerindeki güç algısını kaybettiklerini düşünmelerine sebep olduğu için bağımlılık kavramını reddederler. Bu gibi durumlarda sigara kullanıcıları ile birebir görüşmeler yaparak hazır bulunuşluk düzeylerinin arttırılması gereklidir.
Sigara bağımlılığından kurtulmak için ön şart , bu bağımlılıktan kurtulmaya niyetli olmak, bağımlılığı kabullenmek ve bundan sonraki adımda nasıl bırakılacağına odaklanmak, bu konuda istekli olmaktır. Sürekli yöntemleri sorgulayan, yöntemlere inanmayan, başarısız olacağını düşünen kişiler maalesef bu süreçlerde beklenen başarıyı gösterememektedirler.
Fakat bu süreçte sigara bağımlılığından kurtulacağını düşünen, bırakabileceğine inanan, bağımlılığı ile barışık kişiler Farkındalık Atölyesinin , Sayın Levent Ekinci uzmanlığında hazırlamış olduğu kişiye özel sigara bıraktırma programı sayesinde 7 gün gibi kısa bir sürede sigarayı bırakabilirler. 7 gün sonunda vücutlarındaki dengelerin ne kadar yüksek oranda değiştiğini süreç başında ve sonunda geçecekleri sağlık kontrolleri sonrası ölçebilirler.
Sigara bağımlılığı bir çeşit madde bağımlılığına benzemektedir. Toplum olarak sigara bu şekilde algılanmasa da sigaranın içinde bulunan maddeler vücut dengesinde alışkanlık yaparak yeniden yeniden sigara içmemize sebep olur. Sigara içtiğimizde hissettiğimizi düşündüğümüz şeylerden ötürü (mutluluk, keyif vb. duygular) tekrar sigara içme eğilimi gösteririz. Bazı insanlarda bu duygular çikolata, asitli içecekler, market ürünleri gibi bazı yiyecek içecek türevi şeylerde gözlemlenebilmektedir. Aynı zamanda alkol bağımlılığı da bu mantalite ile ilerlemektedir. Alkol kullandıkça kendini mutlu hisseden kişiler bu eylemi tekrar etmek isterler ve düzenli olarak alkol tüketirler.
Sigara bağımlılığından kurtulmak konusunda daha detaylı bilgi almak için internet sitemizde bulunan formu doldurabilir, isterseniz sigara bırakma hattından bize ulaşabilirsiniz. Sigara bıraktırma uzmanlarımız sizinle en kısa sürede iletişime geçerek kişisel süreciniz hakkında size detaylı bilgilendirme yaparak sigara bağımlılığınızdan kurtulma sürecinizi başlatmış olacaklardır.

Sigara Bağımlılık ve Nefes Sağlığı TESTi

Adınız Soyadınız (gerekli)

Bulunduğunuz il (gerekli)

Telefon (GSM)

Kaç yıldır sigara kullanıyorsunuz?

Kaç Yaşındasınız?

Doğru nefes aldığınızı düşünüyor musunuz?
EvetHayır

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here