BİYOGRAFİ

1975 yılında Ankara'da doğdum. Aslında her şeyin üst üste geldiği bir trajedi de hayatın gerçeklerini gördüm ve bu süreçte bir şeyleri değiştireceksem ilk olarak kendimden başlamam gerektiğine karar verdim.

 

 

Neden mi? 2007 yılında annemin göğüs kanseri olduğunu öğrendim. Uzun yıllar sigara kullanmıştı ve annemin hastalığının da sigaradan kaynaklandığını düşünüyordum. Erken tanı konulmasına rağmen bir göğsünü kaybetti.

 

Hayatımın bir dönemi onkoloji servislerinde kanser hastalığına yakalanmış insanları incelemekle geçti. Annemin kanser tedavisi devam ederken, bu sürecin hem hasta hem de hasta yakınları için çok acı verici olduğunu fark ettim.

 

Hasta olduklarını bildikleri halde, hastaneden çıkarken daha hastane bahçesinde ilk yaptıkları iş bir sigara yakmaktı. Nasıl bir bağımlılıktı ki bu farkındalıklarını bile yok ediyordu.

 

 

İşte bu dönemde NLP ve Yaşam Koçluğu ile ilgili bilgi ve tecrübelerimi sigara bağımlılığı üzerinde yoğunlaştırmaya karar verdim. Bağımlılık psikolojisini inceledim. Sigara tiryakileriyle sigara üzerine uzun sohbetler yaptım. Neden sigara içmek istedikleri, içtikten sonra ne hissettikleri, hangi duygusal düzeyin onları tetiklediği ve buna benzer bir sürü konuda konuştuk.

 

 

Bir insanın hayatını değiştirecek, ona yeni bir hayat kazandıracaktım. Hiç kolay olmayacaktı ama başaracaktım. Değiştirmek istediğim hayatların kahramanları hep şunları söylediler: "Her yöntemi denedik, ilaçlar, bantlar, sakızlar, çok zorlandık ve sonuçta başarısız olduk. Kendimize olan güvenimiz azaldı ."

 

Evet, kesinlikle güven eksikliği yaşıyorlardı. Bir kılavuza ve motivasyona ihtiyaçları vardı. Tabi ki aile de çok önemliydi, çünkü başta aile fertleri inanmıyordu bu bireylere. "Herkes sigarayı bırakır ama sen bırakamazsın" diyorlardı. Bu da hem güvensizlik hem de hayal kırıklığı yaratıyordu kendilerinde.

 

Ama başaracaklardı. İlaç kullanmadan, kilo almadan, zorlanmadan… İçlerindeki gizli potansiyel ortaya çıkacak ve yeniden kendilerine güveneceklerdi.

 

 

Başlangıç olarak bir kaç koçluk programı hazırladım. Bireysel özelliklerine, ilgi alanlarına, duygusal düzeylerine, kullandıkları savunma mekanizmalarına göre farlılık gösteriyorlardı çünkü.

 

Koçluk programının süresini 7 gün olarak planladım. Bu süreçte onların yanında olacak, duygusal gelgitlerini farklı bir noktaya kanalize edecek, öfke kontrollerini sağlayacak ve motive edecektim.

 

 

Hangi ilde ya da ülkede olurlarsa olsunlar sadece karar vermeleri yeterliydi. Kişilerin hayatlarında arzu ettikleri hedeflere ulaşırken NLP sisteminin gücü asla göz ardı edilemez. NLP sistemi, yaşamımızda üzerinde düşünmeden, otomatik olarak gerçekleştirmiş olduğumuz algılama, düşünme ve davranış süreçlerini, bilinçli hale getirme ve geliştirmede etkin olarak kullanılan bir yöntemler topluluğudur. Ben birçoğu arasından SİGARA BIRAKMAYI seçtim. Kullandığım yöntemler tüm dünyada kabul gören ve başarısı kanıtlanmış İleri NLP Teknikleridir. 7 gün boyunca uyguladığım teknikler değişimi sürekli kılmaktadır. Kişiler, kendilerine zararlı olduğunu bildikleri alışkanlıkları bir daha geri gelmemek şartıyla ortadan kaldırabilmektedirler.

 

Sonuçların sürekliliği ve kalıcılığı ölçümlenmekte olup," başarı oranında garanti veriyor musunuz" diye soranlara, "siz bir elektronik eşya satın almıyorsunuz, herkes garanti veriyor ancak ben size SÖZ veriyorum diyorum."

 

Sigarayı bırakacaksınız. Tek yapmanız gereken karar vermek. Veremiyorsanız bile tanışalım. Ön yargılarınızı bir kenara bırakın.

 

 

Bugün koçluk gelişim süreçleri ile sigara bırakma konusunda hem ülkemizde hem de yurt dışında başarılı çalışmalara imza atmanın onurunu yaşamaktayım.

 

Ayrıca birçok kurumda madde bağımlılığı konusunda eğitim seminerleri verdim. Çalışma kriterlerime uygun, sosyal sorumluluk projelerinde de gönüllü yer almaya hazırım.

 

Yapılan Hizmet Kişisel Gelişim Farkındalık Seminerleri Olan Bu Çalışmada Belirtmek İstediğimiz Nokta Şudur: Bu Çalışma Tedavi Teşhis ve Terapi İçermemektedir.

 

 

Eğitimlerim

 

Yaşam Koçluğu

 

Newport International & Ateşman EKİP ULUSLARARASI DANIŞMANLIK VE KOÇLUK EĞİTİM ENSTİTÜSÜ

 

Tarafından Uluslararası Onaylı NLP ve Yaşam Koçluğu Sertifikaları

 

NLP Diploma – Certified Diploma

 

NLP Practitioner – Certified Practitioner

 

NLP Master Practitioner – Certified Master Practitioner

 

Life Coaching – Certified Life Coach

 

Başkent Akademi Diksiyon beden dili